25/02/2020 @ 08:46
![](https://virginradio.ro/wp-content/uploads/2019/09/Bogdan-Shurubel-Ionut-decupati-energie-pura-360x240.png)
Aproximativ 300 de persoane din comuna Valea Moldovei, judeţul Suceava, s-au întors în weekend din Italia de frica noului coronavirus.
Contactat telefonic, primarul a declarat pentru „Adevărul” că a auzit de la săteni că cei 300 s-au întors acasă. Întrebat dacă a fost la faţa locului ca să vadă dacă lucrurile sunt aşa cum spun sătenii, primarul a răspuns: „Ce, sunt nebun? Să te duci dumneata să vezi. Eu am auzit şi am sesizat Direcţia de Sănătate Publică pentru că aşa este corect”.