Nou incident în Pasajul Unirii. Un camion a rămas blocat deși a trecut fără probleme de limitatoarele de înălțime

CoolNews, NEWS
share

Un camion a rămas blocat, joi, în Pasajul unirii din Capitală. Acesta a putut trece de bariera de înălțime, însă a rămas blocat undeva la jumătatea pasajului, după cum se poate vedea din imaginile postate de șoferii aflați în zonă. În cele din urmă autovehiculul a fost scos la suprafață, scrie europafm.ro.

Știrea inițială: „În acest moment se aplică deviere în Pasajul Unirii sensul către Piata Universitații”, anunță Brigada Rutieră a Municipiului București.

Camionul a rămas blocat pe sensul de mers dintre Bd. Marăsesti spre Piața Universității, transmit polițiștii.

„Pasajul Unirii, sensul dinspre Bd. Marăsesti catre Piața Universității, o autoutilitară a rămas blocată în interiorul pasajului. La fața locului au fost direcționați polițiști rutieri, pentru asigurarea măsurilor de fluență. În acest moment, traficul rutier este restricționat pe banda I de circulație”, a anunțat Brigada Rutieră a Capitalei.

ȘTIREA INTEGRALĂ PE EUROPAFM.RO

Foto: Facebook / Maximus Dacicus

Articole similare

Ana Morodan, reținută 24 de ore după ce a provocat un accident de circulație și a refuzat recoltarea...

Ana Morodan a fost reţinută pentru 24 de ore, după ce marţi a provocat un accident de circulaţie, a ...

Lino Golden, accident cu mașina proaspăt colantată. A fost transportat la spital

Lino Golden, unul dintre cei mai apreciați artiști ai momentului, a fost trasnportat la Spitalul Uni...

Un autocar plin cu români s-a răsturnat în Slovenia. Trei pasageri au murit și 4 au fost transportaț...

Un accident rutier s-a produs la data de 3 februarie 2023 în Slovenia. Un autocar înmatriculat în Ro...