02/06/2020 @ 07:43
![](https://virginradio.ro/wp-content/uploads/2020/06/orban-premierul-romaniei-2-800x533-1-360x240.jpg)
Numele premierului și numărul său de telefon au fost trecute în registrul terasei de un client glumeț, a descoperit Mesagerul de Neamț, care a și sunat la numărul trecut în registrul terasei.
La telefon a răspuns chiar Ludovic Orban, care s-a arătat amuzat de întâmplare: „Eu sunt la Guvern, nu am cum să fiu la Piatra-Neamț. Dar numărul meu de telefon este public la un moment dat, cineva l-a publicat și s-a rostogolit pe rețelele de socializare. Probabil că foarte multă lume are acum numărul meu de telefon”, a declarant Orban pentru publicația nemțeană.