19/05/2021 @ 10:01
![](https://virginradio.ro/wp-content/uploads/2021/05/sunflower-seed-1213766_1920-360x240.jpg)
Persoanele prinse în Sectorul 5 al Capitalei, în timp ce aruncă coji de seminţe pe jos, au fost puse să măture, pentru a nu primi amendă. Poliţia a depistat mai multe persoane care aruncau cojile pe trotuare, în parcuri sau la locurile de joacă.
Primarul Cristian Popescu Piedone a anunţat că astfel de acţiuni vor continua şi în perioada următoare, „pentru ca cetăţenii să înţeleagă că străzile din sector nu ţin loc de gropi de gunoi”.
foto – Pixabay