16/12/2020 @ 13:10
![](https://virginradio.ro/wp-content/uploads/2020/12/parker-ulry-BFKHtQMUdrI-unsplash-360x539.jpg)
Nu mai e mult până vine Crăciunul, însă hotelierii din Brașov nu vor încheia anul foarte bine.
Cu toate că la hotelurile de 4 și 5 stele au scăzut prețurile, oamenii tot nu s-au înghesuit să se cazeze. Nici măcar o treime dintre locurile de cazare nu sunt ocupate
Este cel mai slab sezon din ultimii 10 ani pentru cei care lucrează în turism, în județul Brașov.
De Revelion situația e și mai urâtă, mai ales că nici vremea nu îi ajută pe hotelieri și pe proprietarii de pensiuni: părtiile nu sunt total pregătite pentru iubitorii sporturilor de iarnă.