[BREAKFAST] Inaugurarea unui tramvai din Reșița i-a făcut pe localnici să se descalțe la urcare

CoolNews, NEWS
share

Cât de mult se pot bucura unii români de un nou tramvai în oraș? Ne poate spune un domn din Reșița care a ales să se descalțe la, probabil, prima lui cursă cu mijlocul de transport inaugurat acum 2 zile. 

Firma turcă Durmazlar a livrat zilele trecute la Reșița primul tramvai din lotul de 12, prevăzut într-un contract semnat în 2020. Inexplicabil este faptul că reșițenii s-au descălțat când s-au suit în tramvai, lăsându-și încălțămintea la uși.

Înregistrări video arată tramvaiul pe o linie de depou și mai multe persoane care se descalță la urcare lăsându-și încălțămintea pe un suport amplasat la urcare. Unul dintre cei prezenți pare a zice că nu e necesară descălțarea, însă unul dintre musafiri își dă pantofii jos”, scrie clubferoviar.ro.

 

sursa foto: captura video YouTube

Articole similare

Alexia lansează „Una caldă, una rece” – o doză fresh de energie și good vibes

După o serie de piese care i-au consolidat stilul și autenticitatea, Alexia revine cu „Una caldă, un...

[BREAKFAST] „Mi-ai furat tinerețea”: Femeie de 26 de ani își dă fostul soț în judecată pentru... tim...

O femeie de 26 de ani a stârnit controverse internaționale după ce și-a dat în judecată fostul soț, ...

[BREAKFAST] „Buru buru pe Lună”: Povestea stagiarului NASA care a furat roci lunare ca să-și impresi...

Într-unul dintre cele mai bizare cazuri din istoria NASA, Thad Roberts, un tânăr stagiar cu aspirați...