08/05/2018 @ 12:19
![](https://virginradio.ro/wp-content/uploads/2018/05/ionut-alarme-virgin-radio.png)
Dacă ai ieșit din casă în prima miercuri din lună, probabil știi deja că e acea zi în care sunt testate sistemele de avertizare a populației în caz de dezastre. Poate te-ai întrebat ce-i cu ele sau poate chiar te-ai sepriat. Ce-i drept, nu sună deloc liniștitor dacă nu știi despre ce este vorba.
Tocmai de aia, Bogdan, Shurubel și Ionuț s-au gândit că ar trebui înlocuite.
Cum? Uite aici: