Conturile de Instagram ale celor mai bine plătite modele din lume în 2017

share

Revista Forbes a făcut topul celor mai bine plătite modele din lume în anul 2017. Pe primul loc se află KendalJenner, în vârstă de 22 de ani, care a strâns anul acesta nu mai puțin de 22 de milioane de dolari.

Pe locul al doilea este Gisele Bundchen, cu 17,5 milioane de dolari, cea care a dominat topul timp de 15 ani. Top 3 este completat de Chrissy Teigen, cu 13,5 milioane de dolari.

Topul celor mai bine plătite modele din lume

Locul 1 – Kendall Jenner – @kendalljenner – 22 de milioane de dolari

sold!

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on


Locul 2 –  Gisele Bundchen – @gisele – 17,5 milioane de dolari

Nothing justifies killing harmless animals to use its parts only as material goods, decoration or even worse as a trophy to satisfy someone´s ego or pride. If we want a better future, we must take care of the wildlife. When you hurt one species you are hurting them all, including us humans. We are all connected. #weareone #moreloveplease #BeKindToElephants @dswt @savetheelephants https://wildfor.life/ ??? Nada justifica matar animais inofensivos para usar suas partes apenas como bens materiais, decoração ou, ainda pior, para satisfazer o ego ou orgulho de alguém. Se queremos um futuro melhor, também temos de cuidar da vida selvagem. Se você fere uma espécie, está ferindo a todas, incluindo nós, seres humanos. Somos todos conectados. https://wildfor.life/

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele) on

Locul 3 – Chrissy Teigen – @chrissyteigen – 13,5 milioane de dolari

I did it! Thank you @jenatkinhair and @priscillavalles!!!

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on


Locul 4 – Adriana Lima – @adrianalima – 10,5 milioane de dolari

Locul 5 – Gigi Hadid – @gigihaid – 9,5 milioane de dolari

@patrickta files ??? @brycescarlett @mimicuttrell ?

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Locul 6 – Rosie Huntington-Whiteley – @rosiehw – 9,5 milioane de dolari

early morning call for the #BazaarSummit @bazaaruk

A post shared by Rosie HW (@rosiehw) on

Locul 7 – Karlie Kloss – @karliekloss – 9 milioane de dolari

It was all a dream ?

A post shared by Karlie Kloss (@karliekloss) on

Locul 8 – Liu Wen – @liuwenlw – 6,5 milioane de dolari

Sixth #VSFashionShow in Shanghai ??Thank you to everyone who supported all of us!!!

A post shared by Liu Wen (刘雯) (@liuwenlw) on

Locul 9 – Bella Hadid – @bellahadid – 6 milioane de dolari

A post shared by Bella Hadid (@bellahadid) on

Locul 10 – Ashley Graham – @theashleygraham – 5,5 milioane de dolari

Cute new LBD exclusively for @Dressbarn! ? link in bio // sizes 2-24, #dressbarn #BEYONDxAG

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham) on

X