[BREAKFAST] Un elev a blocat 3 ore o stradă după ce și-a abandonat mașina și a fugit pentru că întârziase la BAC

CoolNews, NEWS
share

Un elev de clasa a 12-a a blocat ore întregi accesul în curtea Colegiului Economic Viilor, după ce şi-a abandonat maşina în poartă şi a fugit să susţină proba de limba şi literatura română la Bacalaureat 2022.

Mai multe persoane au fost nevoite să aştepte peste 3 ore, pentru a ieşi cu maşinile din curtea instituţiei. Un elev, grăbit să dea BAC-ul, şi-a lăsat maşina chiar în faţa porţii de acces şi a fugit în sala de clasă.

Întreaga stradă era plină de maşini la primele ore ale dimineţii, astfel că liceanul nu a mai avut unde să îşi lase maşina în apropiere. Îngrijorat probabil de perspectiva că ar putea să rateze prima probă a Bacalaureatului, la limba şi literatura română, tânărul a lăsat maşina la ora 8.30 în faţa liceului şi a intrat la examen.

 

sursa foto: Shutterstock

Articole similare

[BREAKFAST] Cafeaua, tot mai scumpă: Prețurile ar putea crește cu 25%

Cafeaua, una dintre cele mai consumate băuturi din lume, se va scumpi din nou în următoarele luni. S...

[BREAKFAST] Grăsimea fericită: De ce ne îngrășăm după căsătorie și cum să prevenim acest fenomen...

Căsătoria aduce multe schimbări în viața unui cuplu, iar una dintre ele, deloc de neglijat, este ten...

[BREAKFAST] Casieriță la primărie cere scutire medicală pentru că nu suportă să lucreze cu bani...

O situație inedită a fost semnalată recent la Primăria din Bistrița, unde o casieriță a solicitat sc...