[BREAKFAST] Un criminal a fost prins după ce un papagal i-a repetat constant numele

CoolNews, NEWS
share

Criminalul și complicele său au fost identificați și arestați cu ajutorul unui papagal de companie, care a aparținut victimei. 

Neelam Sharma, soția jurnalistului și editorului Vijay Sharma din India, a fost găsită moartă în locuința sa, pe 20 februarie 2014.

Însă, datorită animalului de companie al defunctei, nepotul ei, Ashu, a fost prins, papagalul de companie strigând numele nepotului lui Sharma și trezind suspiciuni.

Într-un final, Ashu a mărturisit că a ucis-o pe Neelam și a recunoscut că a comis fapta cu prietenul său Ronnie Massey, cei doi fiind condamnați la închisoare pe viață.

Judecătorul Mohammad Rashid i-a condamnat pe cei doi la închisoare pe viață și la plata unei amenzi de 72.000 de rupii (700 de lire sterline).

Papagalul de companie, care fusese martor la crimă, a fost cel care a sfârșit prin a fi factorul decisiv în anchetă, strigând continuu „Ashu-Ashu”.

sursa foto: Shutterstock

Articole similare

Fiicele cele mai mari ale lui Sylvester Stallone, Sistine și Sophia, au dezvăluit că tatăl lor este ...

Surorile au spus că Sylvester este destul de implicat în viața lor amoroasă deoarece au dezvăluit că...

[BREAKFAST] Un câine a mers 65 de km pentru a se întoarce la familia sa. Noul stăpân l-a căutat 27 d...

Patrupedul, dat iniţial spre adopţie, a fost atât de disperat să ajungă înapoi acasă, încât a călăto...

Salariu de 100 de dolari/oră pentru a sta toată ziua pe TikTok. Cum poți aplica

O agenție de influencer marketing profită de utilizatorii de social media pentru TikTok și oferă o o...