[BREAKFAST] Un candidat a intrat în sală la BAC cu telefonul și a fost dat de gol de alarma Ro-Alert

CoolNews, NEWS
share

Un candidat a intrat în sală, luni, 26 iunie, la proba de limba română a bacalaureatului 2023, cu telefonul și a fost dat de gol de o alarmă Ro-Alert. 

„Un singur candidat a fost eliminat, astăzi, din examen, fiind depistat cu telefonul mobil asupra sa, în timpul probei. Acesta provine din seriile anterioare și susținea examenul la Colegiul Tehnic Energetic Remus Răduleț din Brașov”, a precizat Valentin Bucur, purtător de cuvânt IȘJ Brașov. Candidatul a fost dat de gol că are telefonul de faptul că a sunat o alarmă RO-Alert.

„Acestui candidat i se va interzice participarea la următoarele două sesiuni ale examenului de Bacalaureat”, a specificat Valentin Bucur.

 

sursa foto: Shutterstock

Articole similare

[BREAKFAST] Când iubirea devine... prea intensă? Cadouri de Valentine’s Day care sfidează așteptăril...

Valentine’s Day este ocazia perfectă pentru a-ți arăta afecțiunea într-un mod creativ. Dar uneori, i...

[BREAKFAST] Limbajul vulgar: semn de sinceritate și autenticitate?

Un studiu recent realizat de Universitatea din Cambridge aduce o perspectivă surprinzătoare asupra l...

[BREAKFAST] Un bloc de vânzare în orașul Roman: O oportunitate imobiliară unică!

Te-ai gândit vreodată să devii proprietar de bloc? Acum ai șansa să transformi acest vis în realitat...