[BREAKFAST] Un bărbat și-a sărbătorit cea de-a 100-a aniversare la un cunoscut lant de fast food

CoolNews, NEWS
share

Un bărbat din Virginia de Vest, veteran al celui de-al Doilea Război Mondial și-a sărbătorit vineri cea de-a 100-a aniversare la un cunoscut lant de fast food.

 

Zan White ia micul dejun la McDonald’s din Elkins aproape în fiecare zi, de 36 de ani, ca parte a unui grup pe care l-a înființat și care a fost numit Clubul ROMEO, o abreviere de la Retired Old Men Eating Out, scrie Insider.

White a declarat pentru WDTV că nu este sigur de ce a trăit atât de mult timp, dar că nu intenționează să își schimbe obiceiurile alimentare.

„Vin aici de 36 de ani; nu mă pot opri acum”, a spus el.

White a fost reparator de radare în timpul celui de-al Doilea Război Mondial. A petrecut întreaga viață în Elkins, aproape de granița statului cu Maryland și Virginia.

 

sursa foto: Shutterstock

Articole similare

[BREAKFAST] Dragostea la masculin: Bărbații se îndrăgostesc mai repede decât femeile, potrivit unui ...

Contrar mitului că femeile sunt mai sensibile și se implică emoțional mai repede, un studiu recent a...

[BREAKFAST] 35.000 € despăgubiri pentru o comparație cu Darth Vader la locul de muncă

O femeie din Marea Britanie a primit despăgubiri în valoare de 35.000 de euro după ce a fost compara...

[BREAKFAST] Copiii în pericol pe Roblox: Ce arată o investigație recentă despre siguranța online...

O investigație recentă ridică semnale de alarmă cu privire la siguranța copiilor pe Roblox, una dint...