[BREAKFAST] Un bărbat merge cu mașina la serviciu, iar apoi 8 ore o închiriază pentru că nu găsește parcare

CoolNews, NEWS
share

Profit maxim cu investiţii minime. Un şofer din Capitală, decis să facă economii, a găsit reţeta succesului: şi-a pus maşina la treabă cât timp este la serviciu.

Aşa împuşcă doi iepuri dintr-un foc: scapă de tarifele uriaşe de parcare din centru şi face şi un ban cinstit.

Șoferul: „De când au început reglementările noi cu parcările e foarte greu să găsesc un loc unde să las maşina fără să dau 100 de lei pe zi. Şi atunci m-am gândit cum să fac să scap de ea în orele cât sunt la birou.”

Acum nu doar că nu mai dă bani, ci câştigă, în jur de 50 de lei pe zi. Bucureştenii găsesc ideea genială. Este Zona Zero, dar mi se par oricum prea puţine parcări pentru câte maşini sunt. 100 de lei parcarea pe zi mi se pare foarte mult.

 

sursa foto: Shutterstock

Articole similare

[BREAKFAST] Medicii recomandă plimbarea de 15 minute după masă: beneficii surprinzătoare

O plimbare scurtă după masă ajută digestia, reduce balonarea și scade glicemia. Medicii spun că aces...

[BREAKFAST] „Caut un job unde să pot sta pe telefon”. Mesajul unui tânăr care a aprins internetul...

Un tânăr caută un loc de muncă cu efort minim și timp pentru telefon. Postarea lui pe Reddit a stârn...

[BREAKFAST] Șosete găurite de lux la 390$ – Noua extravaganță din moda premium

Moda de lux șochează din nou: șosete găurite „by design”, purtate cu mocasini premium, ajung să cost...