02/11/2018 @ 18:03
![](https://virginradio.ro/wp-content/uploads/2018/11/5SOS.jpg)
”Bohemian Rhapsody”este în cinematografe și toată lumea pare că încearcă să profite de lansarea filmului care spune lucruri mai puțin cunoscute despre Queen.
„Killer Queen”, în varianta 5 Seconds Of Summer, reprezintă cel de-al doilea cover lansat cu ocazia premierei filmului ”Bohemian Rhapsody”.
Piesa, care este produsă de Linus, este lansată după varianta acustică a piesei „Under Pressure”, interpretată de Shawn Mendes și are același rol, de omagiere a legendarei trupe Queen și a lui Freddie Mercury.