14/06/2019 @ 09:38
![](https://virginradio.ro/wp-content/uploads/2019/06/Bogdan-matei-virgin-radio-romania.jpg)
Bogdan Matei, ministrul Tineretului și Sportului și-a aprins o țigară în sala în care se desfășura ședința Comitetului Executiv al PSD din Palatul Parlamentului.
El a fost dat în gât chiar de colegii lui care filmau întâlnirea.
Chiar dacă a greșit grav pentru că nu a ținut cont de legea care spune clar că fumatul în toate spațiile publice închise, de stat sau private este interzis, ministrul a găsit o scuză.
Bogdan Matei a spus că este fumător înrăit și nu s-a putut abține.