28/09/2020 @ 00:08
![](https://virginradio.ro/wp-content/uploads/2020/09/Deveselu-360x189.jpg)
Ion Aliman, primarul din Deveselu, care a murit 17 septembrie din cauza COVID-19, a câștigat alegerile locale de duminică. A primit 1.020 de voturi din cele 1.600 exprimate în comună, relatează Gazeta Nouă.
Aliman candida din partea PSD pentru un nou mandat de primar.
Pentru că a murit cu două săptămâni înainte de alegerile locale, buletinele de vot nu au mai putut fi schimbate. Mulți oameni au votat cu primarul decedat, motivând că a făcut mult lucruri bune în comună.
Alegerile pentru Primărie vor fi reluate.