George şi Amal Clooney au donat 100.000 de dolari

Celebrități, CoolNews
share

Asociaţia Young Center for Immigrant Children’s Rights tocmai a primit o donație generoasă din partea cuplului George şi Amal Clooney.

100.000 de dolari de la soţii Clooney şi de la organizaţia acestora, Foundation for Justice, sunt destinați asociaţiei care se ocupă de apărarea copiilor proveniți din familiile de imigranţi.

„Va fi un moment în care copiii ne vor întreba: este adevărat că ţara noastră a luat cu adevărat bebeluşi de la părinţii lor şi i-a plasat în centre de detenţie? Iar când le vom răspunde Da, ne vor întreba ce am făcut. Ce am spus, ce poziţie am adoptat. Nu putem schimba politica acestui guvern, însă putem contribui la apărarea victimelor sale”, au transmis presei George şi Amal Clooney.

Articole similare

[BREAKFAST] Greșeala pe care părinții o fac când își laudă copiii: ce spun specialiștii

Lauda exagerată poate face copiii să evite provocările și să se teamă de greșeli. Află ce tip de com...

[BREAKFAST] Burnoutul părinților în vacanță sau când „relaxarea” devine maraton

Vara, pentru mulți părinți, nu înseamnă neapărat odihnă. Ba chiar dimpotrivă. Între job, copil și pr...

[BREAKFAST] Internet cu aprobare de la părinți: accesul minorilor sub 16 ani, restricționat prin leg...

Un nou proiect de lege propus în România ar putea schimba radical modul în care copiii și adolescenț...