![](https://virginradio.ro/wp-content/uploads/2020/07/FB_IMG_1595180746031-360x239.jpg)
Gabriela Firea, într-o încercare de a combate informațiile oficiale privind problemele sanitare din Bucureşti, a oferit, duminică, o lecție de umor involuntar.
„Ştiu că ne credeți pe toți proști! Dar nu uitați că suntem mulți!” a ținut să transmită Gabriela Firea pe Facebook.
Mesajul transmis de Primarul General al Bucureştiului a primit şi o replică oficială. Grupul de Comunicare Strategică (GCS) răspunde acuzațiilor lansate de Gabriela Firea și spune că ea transmite „prezumții conspiraționiste”, având „erori de contrucție logică în afirmații”.