Filmul documentar despre La Casa de Papel la care trebuie să te uiți după ce ai văzut ultimul sezon al serialului

CoolNews, Filme
share

Ai terminat, la fel ca fiecare dintre noi, noul sezon din La Casa de Papel în maximum 2 zile? Ei bine, avem soluția pentru a mai avea parte de încă o oră de serial.

Bine, nu de serial neapărat, ci de povestea lui, dar, oricum, să recunoaștem, e mai bine decât nimic.

Atenție! Filmul documentar de care vă vom povesti trebuie văzut DUPĂ ce ai vizionat deja sezonul 4 al serialului, pentru că altfel îți vei lua multe, multe spoilere. Dacă vrei să vezi ce spune specialiștii despre eventualele sezoane 5 și 6, dă click aici.

Așa, acum că ai fost avertizat, filmul se numește „Fabrica de Bani – Un fenoment global” și spune povestea serialului, de la începuturi și până acum. Până să fie cumpărat de Netflix, actorii, dar și producătorii spun că serialul nu era nici măcare în Spania un fenomen. După includerea în catalogul global, Netflix a reușit să transforme „Bella Ciao”, costumele roșii și măștile inspirate de Dali în adevărate semne ale rezistenței în toată lumea.

Povestea serialului poate fi văzută aici.

Șiii, dacă vreți să îl vedeți pe Darko Peric (Helsinki) vorbind română într-un interviu EXCLUSIV pentru Virgin Radio Romania, uite aici:

Articole similare

Trenuri de epocă în gară: România primește garnituri vechi de peste 30 de ani din Luxemburg

România se reînnoiește... cu pensionarea altora. Patru trenuri vechi de peste 30 de ani, scoase rece...

[BREAKFAST] Tinerii din România amână căsătoria: cariera și dezvoltarea personală, pe primul loc...

Tot mai mulți tineri din România aleg să întârzie momentul căsătoriei și al întemeierii unei familii...

Avertizare meteo: Lapoviță, ninsoare și vânt puternic în aproape toată țara

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o avertizare meteo de vreme severă, valabilă în...