28/06/2021 @ 14:41
![](https://virginradio.ro/wp-content/uploads/2021/06/Arena-Nationala-EURO-2020-FOTO-Inquam-Photos-Octav-Ganea-360x240.jpg)
Luni seara, la București, Franța – Elveția se joacă pe Arena Națională . Până la ora meciului, 22:00, în Centrul Vechi din București mai mulți fani s-au adunat la terase. Elveția a ajuns în „optimi” terminând pe locul secund în grupa A, în spatele Italiei. Franța a fost repartizată alături de Germania, Portugalia și Ungaria.
Preşedintele UEFA, Aleksander Ceferin, şi ministrul delegat al Sporturilor din Franţa, Roxana Mărăcineanu vor urmări, de pe Arena Naţională, meciul Franţa – Elveţia. Cei doi oficiali au ajuns deja la București.
ILUSTRAȚIE: Inquam Photos / Octav Ganea