Erika Isac și M.G.L., invitați la Virgin Radio Sunday Club: dezvăluiri despre noi albume și planuri de viitor

Celebrități, CoolNews, NEWS
share

Ieri seară, Erika Isac și M.G.L. au fost invitații speciali ai lui Valeriu Șerban și Andrei Mușat la Virgin Radio Sunday Club, unde au vorbit deschis despre proiectele lor muzicale și au pus capăt unor zvonuri recente.

În ultima perioadă, în online s-a speculat că Erika ar fi însărcinată, însă artista a demontat clar aceste zvonuri, spunând că nu au nicio legătură cu realitatea. În schimb, a avut vești mari pentru fani: pe 4 aprilie va lansa albumul său de debut, „Cancel Culture”. Materialul se anunță a fi la fel de controversat ca și celelalte proiecte ale artistei, iar un detaliu inedit este că fiecare piesă de pe album va beneficia de un videoclip, toate aceste clipuri urmând să fie reunite într-un scurtmetraj.

M.G.L., pe de altă parte, a lăsat să se înțeleagă că și el se pregătește să intre în liga albumelor, dar nu a oferit prea multe detalii despre material. A dezvăluit însă două feat-uri care urmează să apară: unul cu 911 și altul cu Rava, doi dintre cei mai fresh artiști ai momentului.

Discuția din Sunday Club a fost presărată cu umor, inside-uri din industrie și mult hype pentru viitoarele lansări. Dacă Erika Isac și M.G.L. pregătesc astfel de proiecte, 2025 se anunță un an incendiar pentru scena urbană din România. Stay tuned!

Articole similare

OG Eastbull și Reyna, invitați „Din Cartier”- la Virgin Radio Sunday Club: muzică în premieră și Ita...

Ieri seară, la Virgin Radio Sunday Club, am avut parte de o ediție specială cu invitați de top! OG E...

Marko Glass, ON AIR la Virgin Radio Sunday Club: „Mixed Feelings” – un album cu vibe unic

Ieri, Marko Glass a fost invitat special în emisiunea Sunday Club de la Virgin Radio, alături de Val...

Petre Ștefan, invitat la Virgin Radio Sunday Club: „Direct din Tei” și vibe-uri fresh

Duminică seara, Virgin Radio România a fost gazda unei ediții speciale a emisiunii Sunday Club, unde...