13/11/2018 @ 17:37
![](https://virginradio.ro/wp-content/uploads/2018/11/Bogdan-Muzgoci.jpg)
Gazonul a fost montat saptamana trecuta, in zona Pietii Centrale din Municipiul Bacau. Fotografiile au devenit imediat virale iar in mediul online au aparut sute de comentarii.
Primarul Bacaului, Cosmin Necula, a declarat in weekend ca „experimentul imaginat de cei din Direcția Spații Verzi va rămâne doar un experiment”. Astfel, luni dimineata, gazonul a fost strans, scrie Bacău.Net
Foto: Andreea Elena
Foto principal: Bogdan Muzgoci