[BREAKFAST] Un șofer care nu oprise la un control a decis să arunce pe fereastră zeci de mii de euro ca să scape de oamenii legii

CoolNews, NEWS
share

Situație inedită în timpul unei urmăriri ca în filme. Șoferul unui autoturism care nu oprise la un control a decis să arunce pe fereastră zeci de mii de euro în bancnote mici ca să scape de oamenii legii. 

Individul a fugit pentru a se sustrage controlului poliției, după ce a încălcat o normă rutieră în cartierul Hoboken, din Belgia. Ca să-i distragă pe polițiști, bărbatul a aruncat banii la propriu pe fereastră.

Polițiștii au reușit să recupereze doar zece mii de euro, celelalte bancnote împrăștiate au fost luate de trecători, care s-au înghesuit să le ridice. Scopul a fost atins, bărbatul reușind să scape de oamenii legii.

Mai târziu, șoferul s-a prezentat singur la autorități. Ancheta trebuie să stabilească acum motivele fugii sale și mai ales gestul său nebun. Bărbatul ar trebui să fie urmărit penal mai ales pentru suspiciunea de spălare de bani, scrie ouest-france.fr.

sursa foto: Shutterstock

Articole similare

[BREAKFAST] De ce nu te lasă gândurile să dormi? Creierul are un „delay”.

Te bagi în pat rupt de oboseală, dar mintea pornește maratonul: ce-ai uitat azi, ce ai de făcut mâin...

[BREAKFAST] HOBBY-URILE DE BUNICĂ SUNT NOUL HACK ANTI-STRES.

Dacă ai crezut că gătitul „ca la bunica”, grădinăritul sau croșetatul sunt doar pentru generațiile m...

Virgin Radio Romania dă trezirea cu un duo fresh: Oana Paraschiv & Andreas Petrescu fac echipă la no...

De luni, 29 septembrie, diminețile de la Virgin Radio România primesc o doză nouă de energie: Oana P...