![](https://virginradio.ro/wp-content/uploads/2018/06/tort-virgin-radio-romania.jpg)
Un tort cu 4 etaje, ornat cu figuri bisericești și flori de marțipan a făcut înconjurul internetului.
Prăjitura a fost pregătită de un grup de femei pentru masa care a urmat ceremoniei de hirotonisire a noului episcop vicar al Episcopiei Maramureşului şi Sătmarului, Timotei Bel.
Tortul, acoperit cu fotografii ale înaltelor feţe bisericeşti, a fost servit în weekend, după slujba la care au participat aproximativ 200 de preoțiși câteva mii de credincioși.